Zielona Przychodnia jest otwarta 7 dni w tygodniu

Polski ginekolog w Londynie

Dr Krystyna Tajchman

Z trzydziestoma latami praktyki jako specjalista ginekolog-położnik, Dr Krystyna Tajchman może pochwalić się szerokim doświadczeniem w zakresie diagnostyki i leczenia kobiecych dolegliwości, jak również prowadzenia ciąży. W samym Londynie przyszło z jej pomocą na świat ponad 300 dzieci, zaś stale rosnąca liczba pacjentek (aktualnie ponad 7500) stanowi najlepsze świadectwo jej umiejętności klinicznych.

 

Dr Krystyna ukończyła studia na poznańskiej Akademii Medycznej w 1980 roku. W tamtejszym Instytucie Ginekologii i Położnictwa uzyskała też dwa stopnie specjalizacji – pierwszy w 1984 roku, a drugi już cztery lata później. Następnie przez ponad 23 lata pracowała w Szpitalu Matki i Dziecka w Kaliszu, gdzie odpowiedzialna była między innymi za odcinki bloku porodowego, patologii ciąży, ginekologii operacyjnej oraz ginekologii zachowawczej. W międzyczasie od 1984 prowadziła prywatną praktykę ginekologiczną.

 

W kwietniu 2007 Dr Krystyna Tajchman otworzyła prywatną praktykę w Londynie. Rok później założyła wraz z mężem Zieloną Przychodnię w londyńskiej dzielnicy Greenwich, a po kolejnym roku otwarty został oddział w Manchesterze. Dr Krystyna przyjmuje w Zielonej Przychodni do dzisiaj, a ta pod jej kierownictwem stała się największą polską poradnią lekarską w Wielkiej Brytanii.

 

Posiadaczka licznych certyfikatów, m.in z zakresu stawiania rozpoznań cytologicznych (egzamin państwowy z wyróżnieniem), ultrasonografii, kolposkopii, minimalnie inwazyjnej terapii w ginekologii. Po dwutygodniowym szkoleniu w prestiżowej berlińskiej klinice Charite uzyskała certyfikat z zakresu Diagnostyki i Najnowszych Metod Leczenia Zachowawczego i Operacyjnego Piersi. 31 Maja 2001 otrzymała z rąk Jolanty Kwaśniewskiej Honorowy Tytuł „Lekarz - Przyjacielem Kobiety”, nadany przez czytelniczki miesięcznika Twój Styl, za troskę o zdrowie kobiet i upowszechnianie profilaktyki raka. Dr Tajchman przyjmuje w Zielonej Przychodni od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00 – 20:00.

 

Dr Małgorzata Kołodziejczak

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Dr Małgorzata może pochwalić się błyskotliwą karierą naukowa i kliniczną. W 2011 roku obroniła tytuł Doktora Nauk Medycnych, rok później uzyskała II stopień specjalizacji z zakresu ginekologii i położnictwa, jednocześnie rozpoczynając specjalizację z ginekologii onkologicznej. W międzyczasie Dr Małgorzata była też współautorką wielu publikacji i doniesień z konferencji naukowych.

 

Pod kątem klinicznym, Dr Małgorzata specjalizuje się zwłaszcza w zaawansowanej diagnostyce ginekologicznej, w tym diagnostyce ultrasonograficznej narządu rodnego oraz USG piersi. Posiada szeroką wiedzę z zakresu diagnostyki i leczenia schorzeń endometrium (błony śluzowej macicy), w tym interpretacji wyników badań histopatologicznych i cytologicznych.

 

Z zakresu położnictwa, Dr Małgorzata posiada bogate doświadczenia w prowadzeniu ciąży (ponad 200 przeprowadzonych porodów fizjologicznych), jak również diagnostyce ultrasonograficznej płodu.

 

Dzięki jej otwartości i przyjaznemu usposobieniu, wizyta ginekologiczna u Dr Małgorzaty nigdy nie jest stresującym przeżyciem.

 

Prof. dr hab. Paweł Knapp

Ukończył Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Oba stopnie specjalizacji z zakresu Ginekologii i Położnictwa uzyskał w ciągu zaledwie 4 lat - w 2001 i 2005 roku. W 2011 roku zdobył dodatkową specjalizację z zakresu onkologii ginekologicznej. Od 2013 roku jest profesorem wydziału Ginekologii i Onkologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Pełni także rolę Konsultanta Wojewódzkiego (województwo podlaskie) w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

 

Uznawany za jeden z czołowych autorytetów w dziedzinie kolposkopii ginekologicznej, prof. Knapp posiada też ogromne doświadczenie w operacyjnym leczeniu nowotworów szyjki macicy, szczególnie radykalnych zabiegów w raku jajnika, a także laparoskowym leczeniu schorzeń ginekologicznych. Jako położnik posiada rozległe doświadczenie w prowadzeniu ciąż zarówno fizjologicznych, a w szczególności ciąż wysokiego ryzyka po operacjach onkologicznych.

 

Jest Sekretarzem Generalnym Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy, oraz członkiem między innymi Polskiego Towarzystwa Ginekologii, Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej oraz International Gynaecologic Cancer Society.

 

Prof. Knapp praktykował i poszerzał swoją wiedzę naukową oraz kliniczną w prestiżowych ośrodkach medycznych na całym świecie, między innymi w Memorial Sloan-Kattering Cancer Center w Nowym Jorku, w klinice Charite w Berlinie, w Hadassah Medical Center w Izraelu, a także na uniwersytetach w Szwecji, Francji, Czechach, Niemczech i Kalifornii. Jest autorem bądź współautorem 46 publikacji naukowych, rozdziałów w podręcznikach ginekologii, a także uczestnikiem szeregu konferencji specjalistycznych oraz niezliczonych kursów i szkoleń pokrywających pełen zakres nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia w ginekologii, ginekologii onkologicznej oraz położnictwie.

 

Poza imponującą wiedzą medyczną, prof. Knapp charakteryzuje się też dużym poczuciem humoru, cierpliwością, oraz nieformalnym podejściem do swoich pacjentek. Angażuje się w każdy przypadek i posiada dar wytłumaczenia nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień klinicznych w przystępny sposób.

 

Dr Piotr Stec

Dr Piotr Stec jest specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa pracującym na co dzień w NHS. Zajmuje się wszystkimi dziedzinami ginekologii i położnictwa, szczególnie koncentrując się na problemach wczesnej ciąży, niepłodności, diagnostyce ultrasonograficznej, uroginekologii oraz chirurgii laparoskopowej miednicy.

 

Studia medyczne ukończył w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2002 roku. Wkrótce po odbyciu stażu podyplomowego w Polsce, rozpoczął trening specjalizacyjny z ginekologii i położnictwa w Londynie, który ukończył we 2013 roku. Podczas ośmiu lat specjalizacji miał niepowtarzalną okazję pracować w kilku największych i najbardziej obleganych londyńskich szpitalach, zdobywając szereg umiejętności z zakresu położnictwa i ginekologii ogólnej.

 

W ciągu ostatnich dwóch lat ukończył zaawansowane moduły treningowe Królewskiego Stowarzyszenia Ginekologów i Położników (RCOG) i zdobyłem specjalistyczne kwalifikacje w dziedzinie uroginekologii, chirurgii laparoskopowej i diagnostyki ultrasonograficznej w ginekologii.

Gabinet ginekologicznyPracownia USG - Voluson 730 ProDr Krystyna Tajchman podczas badania USGUSG - obraz z badania widoczny dla pacjentaDr Krystyna Tajchman - konsultacjaDr Krystyna Tajchman - konsultacjaDr Krystyna TajchmanGabinet ginekologiczny